Стабилно, но все още критично е състоянието на момченцето на година и половина, оцеляло след падане от осмия етаж във Варна. Лекарски екип от педиатър, детски хирург, неврохирург,гръден хирург и специалист по образна диагностика се бори за живота му.
Д-р Валентин Власаков - началник на отделението по реанимация: "Положителната новина е, че не се влошава по-нататък. Остава все още с опасност за живота, но на едно стабилно тежко положение. Надявам се в следващите дни да остане така и да почне един бавен процес на подобрение."
Детето е в реанимацията на Многопрофилна болница "Света Анна" с множество травми, след като вчера падна заедно с близнака си от отворен прозорец на апартамент в жилищен блок.
При здравословен проблем по време на почивка: Колко струват лекарските услуги по морето?
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката