Председателят на ВКС Лозан Панов призова за оставката на представляващия ВСС Димитър Узунов. Поводът e, че еднолично е определил кои членове на съвета да се срещнат с евроекспертите, които проверяват прокуратурата.
Панов свърза това с липсата на реакция от държавното обвинение за: "Яневагейт" и за новите твърдения на банкера Цветан Василев, както и с неяснота за развоя на разследването за КТБ.
Цацаров упрекна Панов в политически пристрастия и заяви, че шефът на ВКС не може да му държи сметка за конкретни дела. По-късно все пак обяви, че КТБ ще влезе с обвинителен акт в съда до февруари-март догодина. След заседанието Узунов каза, че няма да се оттегли.
Лозан Панов - председател на ВКС: Ако цялото общество свиква с всички тези твърдения, ако цялото общество при тези записи маха с ръка и казва какво от това - то наистина сме стигнали дъното. И ако наистина имаме чувство за срам и себедостойнство и разбираме, че хората повече вярват на чуждите експерти, отколкото на нашия политически елит, очевидно, че картинката е много грозна.
Димитър Узунов - представляващ ВСС: Не, няма да подам оставка. Прекрасно виждате, че сценарият е същият както по време на т.нар. смс скандал. Заставам зад моите действия - буквално за един час трябваше да определя хора. Това става в петък, когато чествахме 25 години ВСС.
                                            
                    
                        В търсене на справедливост: Близки на загинал моторист излязоха на протест в Пловдив
                    
                    
                                            
                    
                        Заради промените в климата пчелите в България са намалели драстично в последните години
                    
                    
                                            
                    
                        Нови ограничения за движение в двете нискоемисионните зони в София влизат в сила от декември
                    
                    
                                            
                    
                        Добрин Иванов, АИКБ: Бюджет 2026 е счетоводна гимнастика без реформи и ефективност