Все повече дигитални технологии в училище. Учители, родители и ученици да участват в реформата на образованието, за да бъде успешна. За това настоя еврокомисар Мария Габриел на национална конференция в София, за Дигиталните иновации в помощ на електронното образование.
Данните сочат, че едва 10% от училищата в селата у нас имат достъп до интернет. За това в следващия програмен период - Мария Габриел ще настоява за свързаност в училищата с интернет. По думите й - живеем в епоха на бърз технологичен преход и трябва да подготвим младите хора за него. Това е заложено в европейския план за действие, за цифрово образование.
Мария Габриел - еврокомисар: Ще се радвам ЕК да продължава да устоява идеята за това да има безплатен, високоскоростен интернет в училищата в Европа. Ще има много силен акцент в подкрепата към учителите. Проучванията сочат, че когато един учител има достъп до технологиите, това е в пъти по-важно отколкото ако дадеш таблет в ръцете на всеки един ученик.