Премиерът Бойко Борисов запозна бившия италиански премиер и настоящ сенатор Марио Монти с приоритетите на Българското европредседателство. Борисов посочи, че страната ни залага на ясна и позитивна програма, ориентирана към постигане на конкретни резултати в сферата на сигурността, заетостта и по-силно присъствие на Евросъюза на международната сцена.
Монти е в София за участие в международна конференция „Бъдещето на Европа и българската перспектива".
На нея италианският политик даде пълната си подкрепа за приоритетите на Българското председателство и изтъкна като особено важна темата за Западните Балкани. По думите му, България има възможността да отправи силно послание към Европа със Срещата на върха за перспективата пред държавите от този регион, която ще организира в рамките на председателството. Тази тема заедно с бъдещето на Еврозоната, членството ни в Шенген и проблемите на сигурността и миграцията бяха основен акцент и в изказванията на вицепрезидента Илиана Йотова и на министъра за европейското председателство Лиляна Павлова.
Пламен Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра