Пореден ден на протест на майки на деца с увреждания в София с искане за оставката на вицепремиера Валери Симеонов. Майките и граждани, които ги подкрепят, се събраха и в почивния ден в 17:30 ч пред сградата на Министерския съвет с черни знамена. Те са категорични, че въпреки извинението на Симеонов и приемането на първо четене на Закона за хората с увреждания и за личната помощ, няма да отстъпят от искането си за оставка на вицепремиера. Днес протестиращите преминаха по булевард "Витоша" и се върнаха пред сградата на Министерския съвет. Тази вечер те не предвиждат шествие до централата на НФСБ на улица "Раковски".
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°