В Пловдив ще бъдат показани най-зрелищните и креативни филми, снимани с дрон от цял свят. Това ще стане по време на Първия международен дрон фест в България, който ще се проведе на 19-и и 20-и август на Римския стадион. В събитието участват филми от 30 държави.
Новите технологии все повече навлизат в ежедневието ни. Когато обаче се използват с креативна цел, създаването им се осмисля, смята организаторът на дрон фестивала в Пловдив Петьо Петков.
Петьо Петков - организатор на фестивала
"Това да вдигнеш дрон и да покажеш нашето всекидневие, нашето еднообразие отгоре, от птичи поглед предлага съвсем друга динамика и красота на света."
Темите, представени във филмите, са разделени в шест категории.
Петьо Петков - организатор на фестивала
"Едната категория е за природа, другата за градове, имаме разказ - история, екстремно диво, спорт и култура. И един раздел се оставили специално за български дронисти."
30 филми, подбрани от международно жури, ще бъдат прожектирани на Римския стадион.
Председател на журито е аниматорът Златин Радев, номиниран за Оскар за анимацията "Консервфилм". Освен от специалисти лентите ще бъдат оценявани и от публиката, която може да избере своя любим филм.