Енергийният министър Теменужка Петкова заяви, че аргументите на енергийния регулатор за повишаването на цените на тока са основателни и това не е свързано само с България, а с цяла Европа. Петкова допълни, че страната ни ще защитава въглищните си мощности, но ще се работи в посока лимитиране на количествата произведен ток от ТЕЦ "Марица-Изток" 2.
Теменужка Петкова, министър на енергетиката: От страна на регулатора беше ясно посочено, че една от причините е свързана разбира се, с покачването на цените на въглеродните емисии. Знаете, че те рязко се покачиха. Това е един фактор, който няма как да на бъде отчетен. Така че регулатора в рамките на своите компетентности и правомощия е определил такава цена на електрическата енергия на база наа разходите, които дружествата производители на енергия са заявили.
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
В повечето държави извън еврозоната гражданите подкрепят присъединяването към единната валута в ЕС, сочи проучване
Българската хотелска асоциация: Няма стотици проценти печалби, а заплатите са близки до средните в страната
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Нови студентски протести организират в Сърбия с призив за предсрочни парламентарни избори