24-годишна жена почина, а 7-месечното й бебе е настанено в болница, след като пътнически влак удари лек автомобил в района на Долна махала и Баня.
Инцидентът е станал около 16 часа на прелез с автоматична сигнализация. Въпреки че е била задействана както звуковата, така и светлинната сигнализация, леката кола е преминала рисково през прелеза.
В нея са пътували трима човека. Жената е загинала на място, водачът не е пострадал сериозно. Детето е откарано за преглед в Университетската болница "Свети Георги" в Пловдив. От там съобщиха за БНТ, че състоянието му е стабилно. В момента преминава през серия от консултации.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите