След епидемията от морбили много семейства са решили да имунизират децата си, за да ги предпазят, съобщи главният държавен здравен инспкетор.
Родителите, които не водят децата си при личния лекар за задължителните ваксини подлежат на санцкии. Глобите, предвидени в Закона за здравето са от 50 до 200 лева.
Социалните служби отказват да отпуснат финансова помощ за деца, ако родителите им не представят бележка за извършени имунизации.
Средно по 121 семейства месечно се санкционират по този механизъм. Най-много откази има в Сливенско, Пловдивско и София - област.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив