Българска фирма създаде смарт приложение за въвеждане на касови бележки. Мобилната програма цели да насърчи българските потребители да изискват касовите бонове при покупка. От днес приложението е активно.
Мобилната програма е разработена изцяло от български екип. Създателите - Гриша Пенков и Дамян Жуклев, споделят, че тя вече е достъпна за всички, които имат смартфони.
Приложението е опростено, а процесът по регистрацията на касовия бон е забавен. Не се въвеждат данни, необходимо е само да се снима касовата бележка.
Инж. Гриша Пенков, създател на приложението: "Приложението е разработено за мобилни телефони, защото ние искаме потребителите, в момента, в който получат независимо каква касова бележка, да имат приложението винаги под ръка и да могат просто с едно натискане на бутона на приложението, да снимат бележката."
На ден могат да се въвеждат до 50 касови бона. Наградите са парични и материални. Потребителите научават дали са спечелили непосредствено, след като снимат бележката. Печелившите могат да изберат дали да вземат наградата си или да я дарят за благотворителност. Създателите на приложението имат идея след време апликацията да се синхронизира със системата на НАП за въвеждане на касови бележки.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите