Документален филм на БНТ, посветен на 35-годишнината от пожара в Софийския държавен цирк, беше представен на предпремиерна прожекция в Дома на киното в София. В „Мокър от дъжд не се бои“ журналистът Драгомир Драганов и режисьорът Николай Василев показват всички гледни точки за инцидента.
Спомените за Софийския държавен цирк и трагедията, разиграла се преди 35 години, не са само тъжни - циркът напомня за таланта, дома и сбъднатите мечти.
За пръв път може да се види историята през погледа на пожарникарите, участвали в гасенето на цирка.
;Драгомир Драганов: Този пожар всъщност е началото на края, не само на бляскавия период на българското цирково изкуство, но и на неговото развитие. Защото след като изгаря домът на цирковите артисти, храмът, в който те представят най-върховите си постижения - те се пръскат по света, все по-рядко се връщат у нас.
Татяна Лолова, актриса: Може би циркът затова изгоря, за да оживеем всички. Невероятното усещане, което изпитваш когато си вътре в цирка, на каквато и възраст да сте, се усещаш дете, в най-хубавия смисъл на думата.;
В „Дома на киното“ е поставена изложба с фотографии от трагичния инцидент.
На 24 септември филмът ще бъде излъчен в ефира на БНТ.