Очаква се утре Европейската комисия да обяви край на мониторинга на правосъдните системи на България и Румъния в сегашния му вид. Така нареченият Механизъм за сътрудничество и проверка беше въведен преди 12 години само за двете държави, когато бяха приети в ЕС. Наблюдението ще остане като част от бъдещия годишен преглед на спазването на върховенството на закона във всички държави-членки. От Москва външният ни министър коментира какви са очакванията ѝ от доклада.
Екатерина Захариева, министър на външните работи на България: Ще коментираме, когато докладът излезе официално, както всяка година го правим, имаме си традиция. Знаете, че процедурата е такава от 11 години, има проектен доклад, който се изпраща, той не е публичен, трябва да се приеме и утре, когато се върна в София, следобед, ще го коментираме. Позитивна нагласа имаме, защото свършихме много работа, но докладът ще излезе утре.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
След тежките катастрофи: Демерджиев разпореди проверки на ремонтите и строителството на пътища в страната
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души