Филхармоничният хор "Светослав Обретенов" спечели наградата Музикант на годината. Победителят беше определен след допитване до слушателите на Българското национално радио, а за статуетката бяха номинирани 83 музиканти.
На церемонията в зала "България" бяха връчени и наградите в останалите категории. Наградата за най-добър музикален проект спечелиха цигуларят Веско Пантелеев-Ешкенази и пианистът Людмил Ангелов за албума "Танго", който след няколко дни ще представят на турне в страната.
Детският радиохор на БНР пък беше отличен за най-добър ансамбъл, а цигуларката Кристина Георгиева взе наградата за млад музикант.
Наградата за активна творческа дейност отиде при оперната певица Людмила Михайлова, а награда за своя юбилей получи композиторът Петър Льондев.
Доайенът на вестникарството на 90 години: Любен Генов получи Почетния знак на президента
"В кадър": Филмът "От Балкана до Нил" - хроника на едно приятелство тази вечер по БНТ
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Над 70 литературни продукции на близо 30 страни предвижда 12-ото издание на фестивала "Синелибри"
18 фотографски истории в галерия на открито „Ани и Явор“ в парк „Света Троица“ в София
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"