Промяната във валутния курс се отразява благоприятно на онлайн пазаруването. Голяма част от сайтовете продават британски стоки на конкурентни цени у нас, други потребители пък директно пазаруват от сайтове на Острова. Това заяви Петър Ванчев, председател на Българската асоциация за електронна търговия в студиото на "Денят започва".
Той каза още, че очаква да няма увеличения на маржа, с който работят самите търговци. Дали намалението ще бъде атрактивно, ще преценят самите потребители.
Българите купуват онлайн от Великобритания основно дрехи и спортни стоки на много по-атрактивни цени, отколкото се предлагат на пазара у нас, каза още Петър Ванчев.
По думите му много търговци се чувстват безнаказани когато оперират онлайн. Даде пример с предлаганите фиктивно големи отстъпки, а много често цените са по-високи от тези в конкурентни сайтове. Също и рекламна кампания, която предлага връщането на закупена стока в 30-дневен срок, което е гарантирано по закон.
Над 1 млн. българи вече пазаруват онлайн, определено има култура на онлайн търговията у нас, каза още Петър Ванчев.
Особеният управител на "Лукойл": Цените са високи заради недостига на готови горива
Полина Карастоянова: "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Схема за източване на средства във водния сектор – нанесени са щети на 6 дружества
Денят след апокалипсиса: Срутил се е леден блок колкото 30 футболни игрища