Над 40 000 карти "зелен билет" са продадени до 12.30 ч днес, съобщиха от столичния Център за градска мобилност (ЦГМ). За сравнение, в обикновен делничен ден броят на закупените карти за еднократно пътуване е около 37 000.
Седем пъти повече са продадените дневни карти през мобилното приложение на ЦГМ или до обяд това са 700 "зелени билети" за 1 лев. Най-много са продажбите на касите на метрото – 23 000 броя, в автобусите – 5200. На пунктовете на ЦГМ са закупени около 5600 като за сравнение през делничен ден броят на продадените билети за еднократно пътуване са 3300.
При първото въвеждане на мярката "зелен билет" на 28 януари тази година за целия ден бяха продадени 24 259 броя, напомнят от ЦГМ.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра