Днес Столичната община пуска "зелен билет" от 1 лв. за всички видове обществен превоз. Причината: опасно завишените нива на замърсяване на въздуха през последните дни.
Вчера измерените моментни норми за замърсяване с фини прахови частици бяха пет пъти над допустимите. "Зеленият билет", който позволява да пътуваме през целия ден на цената на 1 лев, може да бъде закупен от пунктовете на Център за градска мобилност, касите на столичното метро, както и от водачите в градския транспорт и чрез мобилното приложение sofia.mpas.bg.
Буферните паркинги до метрото са безплатни. Ще бъдат обособени и няколко временни такива по десните ленти на големи столични булеварди и в близост до метростанциите. Общината продължава и проверките за нерегламентирано изгаряне на отпадъци.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова за домакинството на "Евровизия" 2027: Надяваме се на мощната и стабилна подкрепа на институциите
"Евровизия" е проправила път на някои от най-известните звезди на музикалния небосклон
Кукери и безброй фенове посрещнаха DARA в София след победата на „Евровизия“
DARA превърна летище "Васил Левски" в сцена: Мечтайте смело, работете и вашият труд ще се отплати
Първа визита: Премиерът Румен Радев се среща с германския канцлер Фридрих Мерц в Берлин