За редица нарушения на трудовото законодателство в шивашката промишленост ви разказахме в две поредни емисии "По света и у нас" през уикенда. Сред тях са ниското заплащане, извънредни работни часове, липса на трудови договори и невнесени от работодателите осигуровки, на работещите в сектора.
Проверка на екипа ни показа, че у нас няма институция, която да има обобщена информация колко са сигналите за фирми, които не осигуряват своите служители. Само за предходния месец февруари от НАП отчитат, че некоректните работодатели със забавени плащания са 8 хиляди. Става въпрос както за заплати,така и ДДС, забавени за поне един месец. Всеки месец броят на некоректните фирми варира. Потърсихме и становището на трудовата инспекция. От там ни заявиха, че имат сигнали от хора за нарушения, свързани с възнагражденията , но не могат да кажат каква част от тях точно, засягат неплащане на заплати.
Санкциите срещу Русия: Синодът излезе с решение, че не е в компетенцията му да се произнесе по този въпрос
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро