Премиерата на филма „Джеки“ за Жаклин Кенеди се състоя на 73-я кинофестивал във Венеция. Образът на първата лейди на САЩ, останала вдовица, се изпълнява от актрисата Натали Портмън. Лентата разказва за четирите дни от живота на Джеки след убийството на мъжа ѝ, 35-ят американски президент Джон Кенеди.
Във филма достатъчно точно са отразени всички детайли – знаменитият розов костюм от "Шанел", който тя продължаваше да носи, въпреки че по него имаше петна от кръв на убития ѝ съпруг, подготовката за погребението, което тя искаше да се извърши подобно на погребението на също убития президент Авраам Линкълн.
Натали Портман разкри, че се опитвала да създаде два образа на Джеки – каква е била с близките си и пред обществото. „Тя се е променяла, когато е играла ролята на жена на политик, още преди Кенеди да стане президент. Променяли се тембърът на гласа ѝ, движенията, жестовете“, отбелязва актрисата.
Мавзолей-ротонда и скален гроб на обожествен тракийски владетел откриха на Перперикон
Бургаската опера представя "Канцонети под звездите" на остров Света Анастасия
От началото на август започва кампанията „Зелени библиотеки в парковете на София – 2026“
Българско участие в холивудски хит: Част от клипа към песента от филма "Одисея" е заснет в село Мирково