Натоварен беше трафикът в следобедните часове днес по главен път Е-79 в последния от трите почивни дни. Най-натовареният участък беше при пътен възел Симитли, където се събират колите идващи от Гърция и от Банско. Около 14.00 часа там започнаха да се образуват и колони от автомобили.
Опашките продължаваха до Благоевград, но в късния следобед вече нямаше проблеми. Движението в Кресненското дефиле беше нормално. Нормално беше преминаването и на българо-гръцкият граничен пункт „Кулата-Промахон". Шофьорите чакаха не повече от 20 минути, за да преминат границата.
За да се облекчи трафикът, от пътната агенция пък ограничиха движението на ТИР-ове от 14.00 до 20.00 часа.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив