Днес се навършват 40 години от полета на първия български космонавт Георги Иванов.
На 10 април 1979 г., в 20.34 ч., е изстрелян в орбита около Земята космическият кораб "Союз-33" с международен екипаж, в който е включен и Георги Иванов. Командир на полета е Николай Рукавишников.
По повод юбилея в Ловеч ще бъде открита и паметна плоча "40 години от полета на Георги Иванов". В София във фоайето на БАН ще бъде открита изложба с фотоси от подготовката за полета. Ще бъде валидирана и юбилейна пощенска марка.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си