Дефицит на предпазни маски за лице и термометри в аптечната мрежа у нас.
Николай Костов - Асоциация на собствениците на аптеки: От три седмици вече няма, няма и при нашите доставчици и скоро положението явно няма да е различно. Най-вероятно маските са в Китай. Изкупуват ги организирано, всички наши партньори имат огромни заявки, каквито никога не е имало.
Той заяви, че за съжаление Китай е най-големият производител на маски, около половината от световното производство на маски е там, а в момента те са спрели износа, за да удовлетворят собственото си търсене.
Николай Костов - Асоциация на собствениците на аптеки: Има български производител, но ние никога не сме имали негови маски.
Недостиг има и на инфрачервени термометри, които са безконтактни. "До седмица, ако продължава това засилено търсене, най-вероятно и те ще изчезнат", коментира Костов.
В България търсенето не е чак толкова голямо, тъй като грипната епидемия отмина.
Вижте още във видеото.
Властите във Варна разследват причините за замърсяването с мазут на плаж "Кабакум"
Замърсяване с мазут по ивицата в северната част на варненския плаж Кабакум (СНИМКИ)
"Евровизия": Звездно международно присъствие на финала на националната селекция тази вечер
Делото "Епстийн": Модели от българска агенция вероятно са изпращани в САЩ по искане на бизнесмена