Тази сутрин Варна се събуди обгазена от нефтопродукти. Според жители на града в определени райони миризмата на газ и нафта е била много силна и неприятна.
Проверка на Регионалната екоинспекция е установила повишена концентрация на общи въглеводороди, но под допустимите стойности. След разсейване на сутрешната мъгла средните стойности на замърсяване на въздуха са намалели.
Експертите са проверили предполагаеми обекти от Варна до Девня, откъдето би могло да идва обгазяването. Източникът на замърсяване обаче не е открит.
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?