Протест срещу строеж на висока сграда в зелена площ събра отново тази сутрин жители на столичния квартал "Стрелбище".
Мястото, което се намира на ъгъла на булевардите "България" и "Гешов" и е частна собственост, от вчера има и ограда. Тя загражда и пътя на жителите от околните сгради към спирка на градския транспорт.
Велислав Николов, жител на кв. "Стрелбище": Това по силата на закона е зелена площ. Трябва да се спазва закона. Той е направен, за да предпази града и гражданите от всякакви лакомии.
Мая Манолова: Има уверение от Столична община, от главния архитект, от кмета, че искат да наложат правила, които да спасят малкото останали зелени площи. Говори се за законодателни предложения, които са радикални. Според мен, ако тези предложения са искрени, трябва да се наложи забрана за строителство до влизането в сила на новите правила.