Със седем нови кораба ще попълни състава си Параходство Български морски флот до края на годината. Така БМФ ще управлява общо 39 съда с общ дедуйет един милион и 200 000 тона - сред тях 4 влекача и 2 ферибота.
В края на юли ще бъде вдигнат флага на първият от шестте новопостроени кораби, в които БМФ инвестира 150 милиона долара. Това е 42- тонният “Руен”, който беше пуснат на вода на 8-и март от корабостроителницата в Шанхай. Той е от класа високоефективните кораби, които пестят до 45 % гориво. До дни започват ходовите изпитания на „Руен“.
Към момента компанията оперира с 27 кораба за насипни товари, два фериботни кораба и 4 влекача с обща товароподемност около 900 хиляди тона.
Между 1 и 3 месеца ще отнеме получаването на разрешително за новата Детска болница в Бургас
Списъци с имена и пари са иззети от адрес в пловдивския квартал "Столипиново"
Семейството на спасеното дете в Ямбол живеело без ток и вода – случаят поставя под съмнение контрола на институциите
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Семейството на спасеното дете в Ямбол живеело без ток и вода – случаят поставя под съмнение контрола на институциите