Нормализира се ситуацията в карловското село Дъбене, след като снощи 15 къщи в ромската махала бяха наводнени, след проливния дъжд, изсипал се в района.
За да се оттече водата, са били предприети действия по премахването на два моста. Заради това в момента хората в 6 от къщите, нямат достъп до селото. Отводняването продължава и в момента. Под вода са няколко избени помещения и приземни етажи. Пострадала е и селскостопанската продукция в дворовете на хората. Реката Мъртвица, която излезе от коритото си, е била почистена тази пролет и благодарение на това не е наводнено цялото село, съобщи кметът Пехливанов. Комисия от община Карлово започна да описва щетите от наводнението. По-късно днес ще се решава какви мерки да се предприемат, за да се помогне на хората.
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Започва разширяване на канализационната мрежа в столичния квартал "Горубляне"
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?