Нови лични карти с чип МВР ще може да издава най-рано в края на 2017 година. Това каза заместник-министърът на вътрешните работи Красимир Ципов, който оповести обществена поръчка за близо 500 млн. лв., чрез която ще бъде подменена системата за издаване на документи.
Засега МВР не предвижда цените да се увеличават, освен това ще се запазят и трите вида поръчки - обикновена, бърза и експресна. Изработката на документи обаче изцяло ще премине в София, а не както беше досега - във всички областни дирекции на полицията. Въпреки това експресни услуги - за 8 часа, ще има за всички в страната, като услугата няма да поскъпва. В рамките на обществената поръчка е предвидено да бъде построена нова сграда, в която ще е звеното за документите за самоличност. Съкращения по места в страната не се предвиждат, а хората, които сега работят в областните дирекции, в отделите за документи за самоличност, ще бъдат преназначени на други длъжности. Очаква се от средата на тази година, вече да е възможно подаването на заявления за документи за самоличност, директно от страниците на МВР.
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата
Богомил Николов: Агенцията по храните трябва да контролира пазара превантивно
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си