ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Няма данни за пострадали българи при горските пожари в Португалия

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:25 мин.
У нас

Към 12.00 часа българско време няма постъпила информация за пострадали български граждани при горските пожари, разразили се в централна Португалия, съобщиха от Министерството на външните работи.

данни пострадали българи горските пожари португалия

Към момента има 11 огнища, като най-засегнати са зоните на север от Лисабон - Лейрия, Сантарей и Коимбра. Най-тежко е положението в селищата Педрогао Гранде, Гойш, Фигейро дош Виньош и Ферейра до Зезере.

МВнР препоръчва на българските граждани, пътуващи за и пребиваващи в Португалия, да проявяват повишено внимание, като се осведомяват предварително за актуалната обстановка, да избягват засегнатите райони и да спазват стриктно указанията на местните власти.

Българското посолство в Португалия следи развитието на ситуацията и поддържа постоянен контакт с местните власти.

Български граждани, които желаят да получат актуална информация или да подадат сигнал за техни близки, могат да го направят на дежурния телефон за спешни случаи на българското посолство в Лисабон:

00 351 933 611 337

Свързани статии:

Над 30 са жертвите на пожара в Португалия
Над 30 са жертвите на пожара в Португалия
До 39 се увеличи броят на жертвите в горския пожар в района на...

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?