Няма недостиг на винетки. Достатъчен е броят им от всички видове, обявиха от АПИ. Репортерска проверка на БНТ в редица обекти също установи, че винетни стикери има както в бензиностанциите, така и на гишето на пътното управление.
Дистрибуторската мрежа на територията на област Пловдив е заредена с необходимия брой винетни стикери за 2016 г. Към днешна дата на разположение на шофьорите са 123 600 годишни винетки за леки автомобили. За нуждите на винетната система към 1 февруари са отпечатани 1 800 000 бр. годишни стикери за леки автомобили, което е със 110 000 бр. повече спрямо същия период на миналата година.
В събота и неделя на малък брой бензиностанции били изчерпани годишните винетки, споделиха зрители на БНТ. Никой не уточни обаче къде точно е установено това, а на обектите, които посетихме, гарантираха достатъчна наличност на стикери от всички видове.
За шофиране извън населените места без винетка за 2016 година от днес всеки подлежи на глоба. 300 лева е санкцията за лек автомобил, 3000 – за тежкотоварен. На глоба подлежи и всеки, който не е свалил миналогодишният стикер, дори да е залепил нов.
Бургас затяга мерките срещу пожари: проверки, санкции и засилен контрол в рисковите райони
Тир се блъсна в мантинелата на АМ “Тракия” и се озова в канавка край Карнобат
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Магдалена Милтенова: 30% увеличение на винетките няма да реши проблемите с пътищата