Все още няма официално потвърждение за убит български гражданин при стрелбата снощи в германския град Ханау. Няколко тела все още не са идентифицирани. По непотвърдена информация има загинал български гражданин.
Мъжът, който застреля 9 души, е бил воден от ксенофобия, съобщи вътрешният министър на германската провинция Хесе.
Трагедията се разигра снощи, когато нападателят откри стрелба в бар за наргиле в центъра на града. Той избяга с колата си и повтори нападението в друго подобно заведение на 3 км от центъра.
Някои жертви са от турски произход. По-късно 43-годишният мъж беше открит мъртъв в дома си, заедно с тялото на неговата майка.
Той е оставил писмо, в което изразява крайнодесни идеи, съобщава пресата. Главната прокуратура е завела разследване за терористичен акт с ксенофобски мотиви.
Лидерите от ЕС обсъждат войните в Иран и Украйна и високите цени на енергията
Шон Пен близо до фронта - актьорът се срещна с украински войници в Донецка област
Войната в Близкия изток: Тази вечер Израел е ударил ирански кораби в Каспийско море
ЦИК изтегли жребия: "Прогресивна България" с №21, ГЕРБ с №15, ПП-ДБ с №7, ДПС с №17
Войната в Близкия изток: Тази вечер Израел е ударил ирански кораби в Каспийско море
Лидерите от ЕС обсъждат войните в Иран и Украйна и високите цени на енергията