ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Няма опасност за децата от синьото мляко

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:52 мин.
У нас

Всички деца в Асеновград, пили от съмнителното синьо мляко, са в добро здравословно състояние. Това потвърдиха днес лекари и токсиколози. Детската градина не е затворена, но остава обект на проверки от полицията, прокуратурата и общината, които...

Няма опасност за децата от синьото мляко

Всички деца в Асеновград, пили от съмнителното синьо мляко, са в добро здравословно състояние. Това потвърдиха днес лекари и токсиколози. Детската градина не е затворена, но остава обект на проверки от полицията, прокуратурата и общината, които продължават и в момента. Според експерт по унищожаване на вредители вина за отровеното мляко има фирмата, поставила гранулите.

52 деца от групите в асеновградската градина „Слънце” сутринта не дойдоха на занятия. Всички съдове и цялото количество, за което се предполага, че е заразено с отрова за мишки, е иззето от полицията.

„Оттук нататък трябва да се завиши контролът в кухненския блок", заяви Росица Райчева – РЗИ Пловдив.

От фирмата, доставила отровата за гризачи, заявиха, че са изпълнили изисквания, според които гранулите се поставят в складови помещения.

"За нас е по-необяснимо как се е озовало в кухнята. Дори и при лоша хигиена пак е недопустимо... но да отиде на плот в кухнята, в казан- необяснимо", коментира Катя Терзиева – здравен инспектор във фирмата доставчик.

"За мен главният виновник е фирмата оператор, която си е позволила да постави отровни примамки в кухненския блок, заради което дори е отразила в схемата, която е представила. Некадърна работа", подчерта Коста Чотов – председател на БАПКО.

Директорът на градината Лидия Захариева призна, че случаят със синьото мляко е потресъл и персонала, и нея.

"Да бъдат наказани виновните и тогава ще преценя дали трябва и аз да прекратя кариерата си", каза Лидия Захариева – директор на ЦДГ „Слънце”.

Полиция, прокуратура, Агенцията по безопасност на храните и токсиколози продължават проверките.

Автори: Златин Бояджиев , Таня Матева,  Виолин Палейков , Антон Марчев

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?