Михаил Цонков и тримата му колеги, които вчера получиха обвинителен акт от турския наказателен съд за убийството на турски рибар бракониер, днес бяха призовани на среща с апелативния прокурор на Бургас Любомир Петров.
Четиримата влязоха в прокуратурата видимо притеснени и развълнувани, защото не знаеха, че им предстои да чуят становището на главния прокурор, който категорично и аргументирано заявява, че няма правни основания, при евентуално искане да бъдат екстрадирани в Турция и предадени на турското правосъдие.
Срещата беше закрита за журналисти, но на излизане Михаил Цонков и тримата гранични полицаи казаха пред камерите, че вече се чувстват по-спокойни.
Промяна в правилата за кръводаряване: Близките вече не са длъжни да търсят кръводарители
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
"Кървава луна" озари нощта: Подобен небесен спектакъл може да бъде налюдаван у нас на 31 декември 2028 г.
В епицентъра на трагедията: 7 дни ще отнеме завръщането на 15-мата българи от Непал
Демерджиев освободи директора на ОДМВР - Благоевград заради случая със задържаната жена в Струмяни
Неонатологията на „Майчин дом“ става на 50 г.: Как са спасявани недоносените през 70-те години на XX век?
Протестна подписка: Хората са против да се складира „летяща пепел“ в близост