Обезвреден беше старият артилерийски снаряд, който беше открит тази сутрин край автогара "София Юг" в столицата. Районът веднага беше отцепен.
В тревните площи край контейнер за смет, на метри от автогарата е открит снарядът. Намерен е от работник, който е подал сигнал. Полицията веднага евакуира служители и пътници. Наложи се автобусите да спират в съседните улици, но до отмяна на пътувания не се стигна.
Въпреки, че районът е отцепен още в 9,30 ч., екипът от сапьори е уведомен чак в 11 ч и пристига на мястото в 13,30 ч.
По информация на Министерството на отбраната снарядът вече е обезвреден в район извън населено място.
Вижте повече в репортажа:
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу