Да не се провежда референдум в район Младост, решиха членовете на 6 комисии към Столичния общински съвет. Общинарите смятат, че налагането на мораториум върху строителството в района и промяната на устройствените планове са в компетентността на Министерският съвет, а не на местната администрация. Районният кмет Десислава Иванчева коментира, че в понеделник жителите на квартала излизат на протест, за да защитят правото си на допитване, с което да се реши местен проблем. Последната дума ще има Столичният общински съвет, който окончателно ще реши на 6 април дали ще има референдум, или не.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите