Столичната община няма да дава заем на изпълнителя на ремонта на "Граф Игнатиев", съобщи пред БНТ кметът на София Йорданка Фандъкова. Вчера в публичното пространство беше тиражирана информация, че общината ще отпусне заем на "Джи Пи Груп".
Йорданка Фандъкова, кмет на София: Във връзка с доклад, който беше внесен от зам.-кмета по финанси в Столичната община излезе новина, че ще даваме заем на изпълнителя. Това, разбира се, не е вярно. Факт е, че когато изпълняваме големи европейски проекти, се налага във времето на верификация на разходите да се правят такива вътрешни заеми, които да позволят общината да си плати задълженията към изпълнителите. За радост междинните плащания от страна на ОП "Региони в развитие бяха възстановени" - така че верифицирани са разходи, платено е актуваното до този момент и не се налага този доклад да продължава, така че зам.-кметът го изтегля.
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?