Среща за добавката за прослужено време, която се изплаща с работната заплата и вероятността тя да отпадне, ще обсъждат в Министерски съвет премиерът Бойко Борисов и синдикалните лидери на "Подкрепа" и КНСБ Димитър Манолов и Пламен Димитров.
В разговора ще участват и председатели на индустриалните федерации и представители на стачните комитети на двете организации.Темата излезе на дневен ред след изказване на вицепремиера Валери Симеонов, който се обяви за премахването на класа "прослужено време". Самият Симеонов обясни, че това е личното му мнение и няма подготвени текстове за промяна в Кодекса на труда. Ако добавката отпадне, синдикатите обявиха готовност за стачка.
Иван Демерджиев за „Баба Алино“: 25 са задържани и се събират доказателства за незаконни практики в Община Варна
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си