България ограничава въздушното си пространство за полетите на самолети Боинг 737, Макс 8. Това вече направиха и други европейски държави след издадена директива за безопасност от Европейската агенция по безопасност на полетите след самолетната катастрофа в Етиопия, при която загинаха всичките 157 души на борда.
Федералното управление на Съединените щати за въздухоплаване обяви, че засега няма да спира полетите на този тип самолети, въпреки растящия брой държави, които замразиха полетите на Боинг 737 МАКС 8.
Снощи на летище София извънредно е кацнал такъв самолет на авиокомпания "Туи Флай", който е летял от Египет до Холандия. Машината се е приземила в София, защото в Холандия не е била приета. Самолетът е на паркинг на летището и може да излети без пътници. Хората от полета са настанени в хотел.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района