Жителите на село Гара Елин Пелин вече имат църква. След дълги години събиране на средства днес беше осветен храмът "Св. Царе Константин и Елена". Църквата е построена с помощта на много дарители, сред които и покойният дядо Добри.
Дядо Добри казваше, че без вяра сме загубени. И някак не можеше да приеме, че цяло село може да стои без място за молитва. Затова от събираните стотинка по стотинка дарения отделил 18 000 лева за създаването на храм в село Гара Елин Пелин.
Днес хората тук не се поздравяват със "Здравей!", а с "Честит празник!", защото за първи път, откакто съществува селото, има църква.
Дълго чакана и дълго строена - църквата днес е най-големият храм в Софийска област.
Отец Пламен: Това е кислородът за всяка една човешка душа.
За първата литургия в храма влезе и патриарх Неофит. А на излизане си спомни за добрината на дядо Добри.
Патриарх Неофит: Паметта на дядо Добри е жива, защото и делата му бяха Богоблагословени.
Или иначе казано - дядо Добри е дарил и вяра.
Пролетно почистване: Студенти се събраха, за да изнесат боклука около блоковете си
Икономисти и синдикати: Потребители и бизнес имат нужда от помощ заради цените на горивата и храните
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората
Енергийната сигурност и бюджетът са сред основните предизвикателства според премиера Гюров
Украйна и светът почитат жертвите на аварията в Чернобил 40 години след трагедията
След аварията в Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората