Жители на пловдивското село Зелениково много скоро може да останат без вода. Причината - сушата и пресъхналата река, която захранва селото. Оказва се ,че тук дъжд не е падал повече от три месеца.
Преди седмица авария на главния тръбопровод оставила жителите на Зелениково без вода за пет дни. В селото живеят основно възрастни хора. Те се страхуват, че ситуацията може да се повтори.
Водата в Зелениково идва от река Розовска.
Желязко Драганин - кмет на село Зелениково: Вече може би повече от двадесетина дена реката е пресъхнала изцяло и единственият начин Зелениково да пие вода е този язовир.
Сега обаче нивото на язовира е паднало наполовина.
Язовир Турската река е общинска собственост и се използва само за питейните нужди на хората от Зелениково.
Желязко Драганин - кмет на село Зелениково: Само при нужда отваряме крана да засилим вода и както в момента е отворен, нямаме друг изход. Изчерпи ли се, Господ да ни е на помощ.
И сега да се молим само на природата, да позволи дъжд, да може са се посъбере вода в язовира и оттам ние да сме малко по-спокойни.
Според кмета на селото, ако скоро не падне дъжд, до 15-20 дни селото отново ще остане без вода.