От днес КАТ въвежда новата мярка за контрол на камионите, движещи се по магистралите. Контролът се поверява на самите шофьори. Те трябва да спират в празничните дни, в които има ограничение за движението им. Пътните патрули само ще следят за правилата и ще налагат глоби.
От 16 до 20 ч днес, както и в същия часови пояс в понеделник, по магистралите не трябва да се движат тирове. Забраната не се отнася за такива, които превозват опасни товари, живи животни или са на температурен режим.
С оглед предстоящите празници се очаква интензивен трафик по пътищата.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите