Доц. Александър Йорданов представи новата си книга "Патриотични уроци", която разказва за най-важните събития и личности от новата българска история.
Политикът от близкото минало поставя в центъра на своето разбиране съдбата на човека. Целта на книгата е да възроди националното ни самочувствие, като възстановява премълчани страници от българската история.
Да чуят патриотичните уроци на Александър Йорданов дойдоха граждани, учени и общественици, а сред гостите бяха и президентът Петър Стоянов, Соломон Паси и Огнян Герджиков.
Доц. Александър Йорданов: Но това ме развълнува и тогава някак си по друг начин започнах да мисля и реших, че трябва да има някой, който трябва да напише да разкаже със по-прости думи, по-ясни думи, по-достъпно, за читател, за млади хора и самата наша история.
За културата не е най-важно само колко са парите, а да се изплащат навреме, заяви министър Евтим Милошев
Заради жегата: Будапеща изгася осветлението на историческите си забележителности, за да пести енергия
Изложбата „Забравените божества“ в Националния археологически институт с музей при БАН
Картини на Франсиско Гоя и една творба на Салвадор Дали в „Квадрат 500“ (СНИМКИ)
Окръжната прокуратура в Русе поиска арест за петима от участниците в групите, свързани с разбитата лаборатория за фентанил
Пожарът на „Тракия“: Екипи продължават да следят, за да не се разпространява огънят