Отхвърлихме ветото на президента и потвърдихме вече приетия от НС антикорупционен закон, каза в "Още от деня"председателят на Комисията по правни въпроси в НС Данаил Кирилов от ГЕРБ.
Крум Зарков от БСП, член на Комисията по правни въпроси в парламента: Този закон няма да постигне целите, които сам си поставя, проблем е, че председателят на комисията се избира от парламента. Една от марките на закона беше, че е независим, а политиците са в НС. Човекът ще трябва да си набира 120 депутата да му помагат. Затова има проблем.
Данаил Кирилов, председател на Комисията по правни въпроси в НС: Очаквахме повече аргументи от президента. Възможността да се отзове председателят е прозрачна политика, понеже е чрез парламентарен контрол. Това не е отзоваването или санкцията на един човек, който назначава тази комисия. Това е дебат, който се провежда пред цялото общество.
Вижте цялата дискусия във видеото.