Националният протест на хотелиери, ресторантьори, търговци и представители на малкия и средния бизнес, който беше насрочен за днес, се отлага.
Това стана ясно след срещата на бизнеса с финансовия министър Владислав Горанов. Двете страни се споразумяха въвеждането на спорната Наредба-18 да се отложи с 6 месеца.
Тя изискваше до 31 януари всички търговци да подменят софтуера си за управление на търговията с нов, който ще даде пълен достъп на НАП до базата им данни.
Остава искането на хотелиерите и ресторантьорите за намаляване на ДДС на 5%.
По този въпрос финансовият министър подчерта, че не се предвиждат промени в данъчното законодателство.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"