Отстранени са най-тежките аварии по магистралния водопровод от язовир "Тича" до Шумен. След пускането на водата вчера сутринта бяха установени 10 нови аварии.
За "По света и у нас" управителят на ВиК - Шумен Илиян Илиев съобщи, че по отстраняването на повредите се работи без да се спира водата.
Основните течове бяха в тръбата, която минава през 100-метров тунел близо до село Хан Крум. Екипите на ВиК влязоха 40 метра навътре, за отстранят пробива във водопровода.
По останалите аварии, които са по продължението на водопровода, ще продължи да се работи.
Заради множество пробиви по стария водопровод, над 100 000 души бяха две денонощия без вода.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Заседание на парламента: Депутатите ще изслушат регионалния министър Иван Шишков заради казуса с незаконното строителство край Варна
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката