Това стана с окончателно приетия нов Закон за киберсигурността. Председател на съвета ще е вицепремиер, определен от премиера.
С новия закон се регламентира управлението на системата за киберсигурност. Членовете на Съвета ще са министрите на вътрешните работи, на отбраната, на външните работи, в състава ще влиза и представител на президента, определен от него с указ.
Държавният глава, председателят на парламента и премиерът ще могат да участват лично в заседанията на Съвета по киберсигурността.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите