Най-новата църква в Асеновград - „Св.Архангел Михаил", бе открита днес. За освещаването на храма в града пристигна лично патриарх Неофит.
Стотици вярващи се стекоха на празничната служба. Храмът е най-големият в града. Изграждането му започва преди 20 години. Издигнат е изцяло с дарения, както от страната, така и от чужбина. В криптата на храма има параклис, където се пази чудотворна икона. Идеята за изграждането му се родила от съновидение на местна вярваща жена, което било прието като пророческо от асеновградчани. Те дарили терена, посочен от нея, а после с общи усилия събирали средства, за да бъде издигнат храма. Към него предстои да бъде изграден още един параклис, социална кухня и училище по вероучение. Българският патриарх Неофит благослови всички вярващи и пожела успех на новото начинание.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
Ниски изкупни цени и високи разходи: Черешопроизводители в Кюстендил с труден сезон
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите