Лекари в болница „Св. Анна“-София бяха обект на брутална агресия през тази нощ. Около 4 ч. сутринта в Клиника по хирургия е викната за консултация лекар от КАИЛ на болницата. Консултацията се налага заради лечението на тежко болен пациент, предаде БГНЕС.
В това време друг пациент, който е приет в УМБАЛ „Св.Анна“-София АД за планова операция, започва да вилнее в коридора на Първо отделение на Клиника по хирургия. Удря, блъска, души и обижда лекари и сестри, оплакаха се от лечебното заведение.
Размахва и белезници и заплашва с арест. Предварително е сложил на камерите гумени ръкавици, с цел да предотврати видеозаснемането. Чупи и врата на клиниката.
Пострадалите лекари и сестри освен физически травми са в психически шок. Подадено е оплакване и тече разследване. Ръководството на УМБАЛ „Св. Анна“- София АД категорично застава зад лекарите работещи в болницата и вярва, че спрямо виновника ще бъде приложена цялата сила на законите в България, заявяват от болницата.
Атанас Запрянов: Първите машини "Страйкър" пристигат през февруари в България
20 000 лева гаранция за шофьора, убил полицай при катастрофа на Околовръстното в София
Изготвят нови справки и експертизи по делото за побоя над журналиста Слави Ангелов
Предсрочният вот и промените в Изборния кодекс – на фокус в политическите декларации в НС (ОБЗОР)
И вторият мандат – неуспешен: От ПП-ДБ го върнаха на президента нереализиран