Частичното бедствено положение заради кризата с боклука в Пазарджик остава още седмица. Аварийната ситуация ще продължи до 15 януари, съобщи заместник-кметът Петър Петров.
Това е технологично време, в което ще стане ясно дали фирмата, която загуби конкурса за оператор на новото регионално депо, ще обжалва пред Върховния административен съд или в Комисията за защита на конкуренцията. В случай че обжалване няма, ще са нужни 6-7 дни, за да се подпише договор между община Пазарджик и консорциума, който ще обслужва депото.
До ситуацията се стигна след европейска директива, според която от 1 януари тази година всички сметища извън екологичните норми трябва да спрат работа. Така деветте общини в Пазарджик трябва да возят отпадъците си към новото регионално депо, което обаче няма оператор.
Катастрофа между два тежкотоварни автомобила затвори временно Прохода на Републиката
Полицията откри в склад авточасти от крадени автомобили в София, мъж е задържан
Милена Милотинова: Това, което ни предстои, е домакинството и ние трябва да се представим на ниво
Когато звучеше "Bangaranga", всички ставаха и танцуваха – журналистът Виктор Борисов от БНТ разказва за феномена DARA
"Историческа и смазваща победа": Европа говори за DARA след триумфа на Евровизия