Дали ние дължим благодарност на румънци, литовци, финландци и украинци - мисля, че е наш въпрос. Колкото и малък да е бил техният принос, ние сме длъжни да изразим своята благодарност. Това каза в предаването "Денят започва" Петър Стоянов, президент на България 1997 - 2002 година.
Този въпрос се превръща в много чувствителна тема и започвам да се замислям за 3 март като национален празник, обясни Стоянов. Какъв е този национален ден, ако ще разделя българското общество, допълни той като обясни, че е прочел много коментари и те са били противоположни.
Отношението на българите към Русия не може да бъде променено и в това няма нищо лошо, коментира Петър Стоянов.
Петър Стоянов: Отношенията между българския и руския народ са нещо различно от правенето на реална политика.
Петър Стоянов коментира и случая в Пловдив, при който беше задържан рентгенологът д-р Иван Димитров. По думите на Стоянов "казусът в Пловдив е много чувствителен". Той опира повече до юридическите параметри на това, което се нарича неизбежна самоотбрана, обясни той.
Но извън това става въпрос за най-голямото поражение върху България - националната деморализация, смята Петър Стоянов.
Петър Стоянов: И корупцията, и недъзите в съдебната система, и битовата престъпност - всичко това са следствия от националната деморализация в България.
Не можем да виним и изискваме само от институциите, забравихме за ролята на семейството, църквата и училището, каза той.
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
Милена Милотинова призова българите в чужбина: Подкрепете DARA с номер 12 на "Евровизия" тази вечер
Претърсиха стадион „Васил Левски" преди началото на последното Вечно дерби за сезона
Свлачища като по учебник. Неизбежна природна стихия или поредица от неизпълнени отговорности?
Милена Милотинова призова българите в чужбина: Подкрепете DARA с номер 12 на "Евровизия" тази вечер