Ръстът на доходите през последната година забави темпове - това каза в сутрешния блок на БНТ президентът на КНСБ Пламен Димитров.
Пламен Димитров, президент на КНСБ: Миналата година общият ръст, номиналният, е под 8%, реалният, заради това, че имаме и инфлация.
Според синдикалистите през миналата година ръстът е трябвало да бъде поне двуцифрен - целта е тази и следващата година той да бъде 12-15%. Работещите бедни продължават да са сериозен проблем, каза Димитров и добави, че нископлатените работници са близо 20%, а 2/3 от работещите са с възнаграждение до нивото на средната работна заплата.
Президентът на КНСБ даде за пример балтийските държави, където има изпреварващ ръст на доходите и в Латвия например минималната работна заплата за 2019 г. е била увеличена с 38% при 10% в България.
800-850 лв. трябва да е минималната заплата през 2022 г., средната около 2000 лв., призова Пламен Димитров.
Асен Василев, ПП-ДБ: Оттеглянето от сделката за "Лукойл" е силно притеснително
Съдбата на Бюджет 2026: Властта и бизнесът възстановиха диалога си за парите за догодина (ОБЗОР)
Започва същинският етап на търга за изграждането на Терминал 3 на столичното летище (СНИМКИ)
Представители на правителството и работодатели обсъдиха проектобюджета за 2026 г.