По 1 лев на час нощен труд да получават служителите на МВР. Това предвижда проект на заповед на вътрешния министър Младен Маринов, публикувана за обществено обсъждане.
В момента служителите на силовото ведомство получават по 25 стотинки на час нощен труд, като увеличението е в резултат на дълго провеждани преговори и протести.
Предвижда се още размерът на допълнителното възнаграждение за работа през дните на официални празници, независимо дали представлява извънреден труд или не, да се равнява на удвоения размер на основното месечно възнаграждение.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи